0 0
0
Brak produktów w koszyku.

Skuteczność uszczelniania instalacji z glikolem.

 

Na podstawie mojego doświadczenia zawodowego oraz wieloletnich obserwacji wynika, że skuteczność uszczelniania instalacji z glikolem wynosi 80%.  

 

Wynika z tego, że 8 na 10 uszczelnianych instalacji zostaje naprawionych, 1 na 10 instalacji zostaje naprawiona, ale tylko częściowo tj. wyciek jest nadal, ale jest o wiele mniejszy niż był przed wykonaniem prac naprawczych.
1 na 10 instalacji nie zostaje naprawiona, a wyciek z reguły jest większy niż był przed wlaniem uszczelniacza

 

Aby uzyskać skuteczność rzędu 80% należy zastosować się moich wytycznych.

 

Wyciek z instalacji nie może być większy niż maksymalnie 10 litrów na dobę.
Ubytek wody musi być jednorodny lub delikatnie zwiększający się w czasie. Instalacje, gdzie wyciek pojawił się gwałtownie (w dużej sile) lub jest wyjątkowo niestabilny (pojawia się i znika) to oznaka, że instalacja silnie pracuje i uszczelnienie prawdopodobnie się nie uda.
 
Ma to miejsce w przypadku instalacji z rur PEX (są to objawy braku zacisku na rurze) lub instalacjach miedzianych (nieszczelność na łączeniu rur – lucie i związane z tym ruchy instalacji przy nagrzewaniu i chłodnięciu).

 

Wynik uszczelnienia może być widoczny już po kilku godzinach, maksymalnie jest to około 7 do 10 dni. Jeżeli po tym czasie spadki w instalacji nadal będą widoczne oznacza to, że uszczelnienie się nie udało.