0 0
0
Brak produktów w koszyku.

Skuteczność uszczelnienia instalacji z kotłem na paliwo stałe.

 

W przypadku zastosowania się do moim wskazówek jest szansa, że skuteczność wykonanego uszczelniania wyniesie 80% czyli uszczelnionych zostanie 8 instalacji na 10 zalanych środkiem chemicznym.

 

Z tych pozostałych 20% czyli dwóch przypadków jeden jest kiedy instalacja zostanie częściowo uszczelniona, gdzie wyciek nie ustanie całkowicie tylko znacznie się zmniejszy.
Drugi przypadek to wtedy, kiedy instalacja nie zostanie w ogóle uszczelniona i wyciek nie zmieni swojej siły.

 

Środki uszczelniające Multiseal (24, Special, TD i TDS) powinny być wlewane w stężeniu odpowiadającym 2,5% do całej wody w instalacji. Większe stężenie uszczelniacza w układzie wpływa na przyspieszenia czasu uszczelniania oraz skuteczność działania środka. Najwyższe stężenie jakie stosowałem to prawie 10% - wynik tego uszczelniania był piorunujący – w ciągu 15 minut duży wyciek ustał.

 

Na skuteczność uszczelniania nie wpływa materiał z jakiego wykonana jest instalacja.
 
Multiseal działa w rurach z każdego materiału od stali po rury PEX.
Jak wynika z mojego doświadczenia zawodowego nie polecam uszczelniaczy do instalacji z rur GENOVA NIBCO.

 

Duży wpływ na skuteczność uszczelnienia ma charakterystyka wycieku.
 Zwykle uszczelniacze nie są skuteczne w przypadku pojawiających się nagle wycieków wody o dużej sile. Nie wróży to dobrze i dlatego nie zalecam uszczelniaczy do tego typu przecieków. 
Podobnie jest w przypadku bardzo niestabilnych wycieków wody. Jeżeli ubytek wody pojawia się z i znika i dzieje się to kilka razy z rzędu, to także nie zalecam używania uszczelniaczy, ponieważ prawdopodobnie uszczelniacz nie zadziała prawidłowo.